Darkech Prestigia Luxury Apt

  • 80 m²
  • 2 sovrum
  • 2 badrum
  • 4 gäster
  • 2 sängar

Darkech Prestigia Luxury Apt Marrakesh med 2 sovrum, som vetter mot trädgården, ligger inom 2 km från Koutoubias moské och minaret i Marrakesh. Den 80 m² stora lägenheten kan ta emot upp till 4 gäster.

Lägenheten erbjuder gästerna balkong och klädloge, samt moderna bekvämligheter som luftkonditionering. Boendet har ett badrum med hårtorkar, badlakan och handdukar. Det finns också en separat toalett och en dusch.

Darkech Prestigia Luxury Apt erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, inklusive vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp.

Den här lägenheten har ett behändigt läge, inom 3 km från tågstationen Marrakech och ett stenkast från K club. 10 minuters bilresa tar dig till Marrakesh-museet. Darkech Prestigia Luxury Apt ligger också ungefär 15 minuters bilresa från Judiska kyrkogården Miaara. När du bor på detta boende befinner du dig 10 minuters bilresa från flygplatsen Marrakech Menara.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Darkech Prestigia Luxury Apt Marrakesh
Appartement Prestigia Marrakech Maroc Golf Piscine
Mobilpris

Appartement Prestigia Marrakech Maroc Golf Piscine

65 m från boendet
Cozy Rc Golf View Pool & Atlas Fiber Optic 2 Bedrooms
Mobilpris

Cozy Rc Golf View Pool & Atlas Fiber Optic 2 Bedrooms

133 m från boendet
Modern 3Br Apartment With Pool & Golf Views
Mobilpris

Modern 3Br Apartment With Pool & Golf Views

8.4
Väldigt bra 6 recensioner
231 m från boendet
USD 171 USD 154
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    2,5 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    3,2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Golfbana

    Boendetjänster

    • 24-timmars reception
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Hushållning
    • Matinköpsservice

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Utomhusbassäng
    • Solterass
    • Trädgård
    • Fritids- och TV-Rum
    • Pool med utsikt
    • Grunda delen

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV
    • iPad

    Design

    • Heltäckningsmatta

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Darkech Prestigia Luxury Apt?
      Populära sevärdheter nära Darkech Prestigia Luxury Apt inkluderar bland annat Judiska kyrkogården Miaara, Koutoubias moské och minaret, Marrakesh-museet.
    • Hur stort är Darkech Prestigia Luxury Apt?
      Darkech Prestigia Luxury Apt är 80 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    2,5 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    3,2 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Darkech Prestigia Luxury Apt Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng